İFSAK - Yapay Işıkta Portre Fotoğrafçılığı Eğitimi

Işığın efendisi olmak” ister miydiniz?
Biz fotoğrafçılar, doğal ortamda fotoğraf çekerken ortamın ışığını kontrol edemiyoruz. Şartlar izin verdiği ölçüde yorumlayabiliyoruz. Gölgenin kontrastını, Işığın Kelvinini, arka plana düşen ışık şiddetini ve arka planın fotoğrafa kattığı olumsuz etkileri hep ortamın izin verdiğini ölçüde kabulleniyoruz.

Oysa anlatmak istediğimiz kaygıyı, modeli, kostümü, ışığın karakterini, gölgenin sertlik derecesini, arka planın fotoğrafa sağlayacağı katkıyı kendimiz kurabilseydik daha güzel yorumlardık. Kaygılarımız daha yalın ve net anlatılabilirdi.
Bu eğitimde;

Işık/gölge kontrolünü, kostüm seçimi ve arka fon ilişkisini, yorumlamak istediğimiz kaygıyı, modelimizi nasıl belirleyeceğimizi öğrenmekteyiz.

 

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) Ülkemizin en güzide fotoğrafçılık derneği olup, eğitimleriyle 50 yıldan fazladır hizmet vermektedir.

Eğitimlerimi bu çatı altında vermek benim için çok önemli.

Çünkü buraya gelen fotoğraf meraklıları fotoğrafçılığa gönül vermiş ve zaman ayırmakta kararlı çok seçkin bir kitleden oluşmakta. Herbiri “Işığın efendisi” olabilmek için gönüllü insanlardan oluşmakta.